نرم افزار فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (نرم افزار AHP)

این فایل توسط تیم مشاوره مدیریت و با هدف کمک به دانشجویان و پژوهشگران تهیه شده است

از آنجایی که خطی مشی تیم مشاوره مدیریت آموزش دانشجویان و پژوهشگران و توانمند کردن آنها برای انجام فعالیت­ های پژوهشی خود می ­باشد. بنابراین تیم مشاوره مدیریت برای خریداران محصولات خود این امکان را فراهم کرده است تا بتوانند از مشاوره رایگان کارشناسان ما در زمینه مربوط به فایل خریداری شده استفاده نمایند.

  • هزینه تدریس و مشاوره هر جلسه توسط مدرسان(لیست اساتید تیم مشاوره مدیریت) تیم مشاوره مدیریت در حدود 100 هزار تومان می باشد در حالی که شما با خرید این محصول می­ توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در مورد روش فرآیند تحلیل سلسله مراتی استفاده نمایید(هدف تیم مشاوره مدیریت آموزش و توانمند کردن شما می باشد تا بتوانید مسائل خود را خودتان حل نمایید).
  • شما اگر بخواهید تحلیل مساله خود را به فرد یا سازمان­ های دیگر واگذار کنید باید هزینه زیادی را پرداخت نمایید در حالی که خود شما می توانید با استفاده از این نرم افزار به راحتی کلیه مسائل خود را در طول تحصیل و پس از آن حل نمایید. 
  • روش فرآیند تحلیل سلسله مراتبی به گونه ای در اکسل کد گذاری شده است که با وارد کردن داده های هر یک از پرسشنامه های مقایسه زوجی  در عرض چند ثانیه کلیه محاسبات مربوط به پرسشنامه مقایسه زوجی بصورت اتوماتیک انجام می شود.
  • در ادامه فیلمی از نحوه حل یک مثال با استفاده از نرم افزار ارائه شده است.
  • نرم افزار تنها بر روی یک سیستم فعال می شود(در صورت نصب مجدد ویندوز، نرم افزار مجددا قابل نصب است).
  • نرم افزار قادر به حل پرسشنامه های مقایسه زوجی تا ابعاد 15 در 15 می باشد(همانطور که می دانید از نظر علمی امکان مقایسه زوجی بیش از 7 تا 8 عامل با هم ممکن نیست و در صورتی که تعداد عوامل بیشتر از 7 تا 8 عامل شود ذهن انسان نمی تواند مقایسات را به درستی انجام دهد و این امر منجر به نرخ ناسازگاری بالا می شود. به همین منظور در متون علمی توصیه شده است که تعداد عوامل در پرسشنامه مقایسه زوجی نباید بیشتر از 7 تا 8 عامل باشد. هر چند تجربه چندین ساله اساتید تیم مشاوره مدیریت نشان داده است که بیش از 80 درصد از پرسشنامه های بالای 5 عامل ناسازگار می شوند. با وجود این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که پرسشنامه های با ابعاد 15 عامل را نیز محاسبه می نماید.
  • همانطور که می دانیم در صورتی که تعداد خبرگان بیشتر از یکی باشد باید نظرات خبرگان را تجمیع کرد به همین منظور همراه نرم افزار AHP یک نرم افزار دیگر جهت محاسبه میانگین هندسی نظرات خبرگان ارائه شده است. 
  • از نرم افزار محاسبه میانگین هندسی خبرگان می توانید برای طراحی پرسشنامه مقایسه زوجی مسائل خود نیز استفاده کنید. با وارد کردن عوامل(شاخص ها یا گزینه های) مساله خود پرسشنامه مقایسه زوجی طراحی می شود که می توانید آن را کپی کرده و به فایل ورد انتقال دهید.
  • توجه داشته باشید که این نرم افزار تنها محاسبات مربوط به یک پرسشنامه را انجام می دهد و امکان وارد کردن کل مدل به صورت یکجا در نرم افزا نیست(لطفا قبل از دریافت فیلم آموزشی آن را مشاهده کنید. البته به خریداران نرم افزار در نحوه محاسبه وزن نهایی که بسیار ساده است مشاوره داده می شود در صورتی که نتوانید وزن های نهایی مساله خود را حل کنید ما رایگان وزن نهایی را برای شما انجام خواهیم داد)

 فیلم آموزش نحوه حل یک مثال کاربردی با استفاده از نرم افزار

 

فیلم آموزش نرم افزار اکسپرت چویس (Expert Choice)

برای دانلود فایل ورد نحوه طراحی پرسشنامه مقایسه زوجی همراه با مثال اینجا کلیک کنید