نرم افزار فرآیند تحلیل سلسله مراتبی فازی (نرم افزار Fuzzy AHP)

این نرم افزار توسط تیم مشاوره مدیریت و با هدف کمک به دانشجویان و پژوهشگران تهیه شده است

از آنجایی که خطی مشی تیم مشاوره مدیریت آموزش دانشجویان و پژوهشگران و توانمند کردن آنها برای انجام فعالیت­ های پژوهشی خود می ­باشد. بنابراین تیم مشاوره مدیریت برای خریداران محصولات خود این امکان را فراهم کرده است تا بتوانند از مشاوره رایگان کارشناسان ما در زمینه مربوط به فایل خریداری شده استفاده نمایند.

  • هزینه تدریس و مشاوره هر جلسه توسط مدرسان(لیست اساتید تیم مشاوره مدیریت) تیم مشاوره مدیریت در حدود 100 هزار تومان می باشد در حالی که شما با خرید این محصول می­ توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در مورد روش فرآیند تحلیل سلسله مراتبی فازی(چانگ) استفاده نمایید(هدف تیم مشاوره مدیریت آموزش و توانمند کردن شما می باشد تا بتوانید مسائل خود را خودتان حل نمایید).
  • شما اگر بخواهید تحلیل مساله خود را به فرد یا سازمان­ های دیگر واگذار کنید باید هزینه زیادی را پرداخت نمایید در حالی که خود شما می توانید با استفاده از این نرم افزار به راحتی کلیه مسائل خود را در طول تحصیل و پس از آن حل نمایید. 
  • روش فرآیند تحلیل سلسله مراتبی فازی(چانگ) به گونه ای در اکسل کد گذاری شده است که با وارد کردن داده های مساله خود در عرض چند ثانیه کلیه محاسبات به صورت اتوماتیک انجام می شود.
  • کار با نرم افزار نیاز به هیچ گونه آموزشی ندارد. در ادامه فیلمی از نحوه حل یک مثال با استفاده از نرم افزار ارائه شده است.
  • نرم افزار تنها بر روی یک سیستم فعال می شود(در صورت نصب مجدد ویندوز، نرم افزار مجددا قابل نصب است).
  • نرم افزار قادر به حل پرسشنامه های مقایسه زوجی تا ابعاد 15 در 15 می باشد(همانطور که می دانید از نظر علمی امکان مقایسه زوجی بیش از 7 تا 8 عامل با هم ممکن نیست و در صورتی که تعداد عوامل بیشتر از 7 تا 8 عامل شود ذهن انسان نمی تواند مقایسات را به درستی انجام دهد و این امر منجر به نرخ ناسازگاری بالا می شود. به همین منظور در متون علمی توصیه شده است که تعداد عوامل در پرسشنامه مقایسه زوجی نباید بیشتر از 7 تا 8 عامل باشد. هر چند تجربه چندین ساله اساتید تیم مشاوره مدیریت نشان داده است که بیش از 80 درصد از پرسشنامه های بالای 5 عامل ناسازگار می شوند. با وجود این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که پرسشنامه های با ابعاد 15 عامل را نیز محاسبه می نماید.
  • همانطور که می دانیم در صورتی که تعداد خبرگان بیشتر از یکی باشد باید نظرات خبرگان را تجمیع کرد به همین منظور نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که شما می توانید داده های همه خبرگان را وارد نرم افزار کنید. نرم افزار به صورت اتوماتیک نظرات همه خبرگان را به اعداد فازی تبدیل می کند و سپس از آنها میانگین هندسی می گیرد.
  • از نرم افزار می توانید برای طراحی پرسشنامه مقایسه زوجی مسائل خود نیز استفاده کنید. با وارد کردن عوامل(شاخص ها یا گزینه های) مساله خود در نرم افزار پرسشنامه مقایسه زوجی طراحی می شود که می توانید آن را کپی کرده و به فایل ورد انتقال دهید.
  • مزیت دیگر نرم افزار این است که شما می توانید در صورت نیاز طیف فازی مورد نظر خودتان را برای نرم افزار تعریف کنید.
  • در صورت ارائه نسخه جدید نرم افزار، نسخه جدید به صورت رایگان در اختیار خریداران نسخه قبلی قرار خواهد گرفت.

 فیلم آموزش نحوه حل یک مثال کاربردی با استفاده از نرم افزار